Siedem kroków do sukcesu

Człowiek często poszukuje odpowiedzi na pytanie co robi źle, co jest nie tak, dlaczego moje cele, zamiary kończą się niepowodzeniem, dlaczego zakładane marzenia, plany nie potrafią się ziścić, a inni bez większego wysiłku osiągają wszystko lub prawie wszystko.

Biznes i nie tylko – jak osiągnąć sukces w życiu

Według przewodnika duchowego Deepaka Chopra o naszym sukcesie i powodzeniu decyduje siedem praw sukcesu, na których opiera się całokształt ludzkich działań będących gwarantem zadowolenia i spełnienia.

Prawo możliwości

Jako pierwsze prawo w drodze d sukcesu, które mówi, że człowiek jest pełen czystych możliwości, na które składa się wiedza, cisza, równowaga, prostota i szczęście i czysta świadomość, Prawo możliwości zakłada by nie osądzać niczego i nikogo, by wsłuchiwać się w siebie, by nie „etykietować” wszystkiego by otworzyć umysł na nowe, by pozwolić działać twórczej naturze naszego „Ja”. Trzeba wyjść poza „chaos” naszego wewnętrznego dialogu aby połączyć się z obfitym nieskończenie twórczym umysłem.

Prawo dawania

„Dawanie i otrzymywanie to różne aspekty przepływu energii we wszechświecie. Z chęcią dając to, czego sami poszukujemy sprawiamy, że obfitość wszechświata przepływa przez nasze życie”
To co dajesz bezinteresownie wróci do ciebie bo wszechświat działa na zasadzie wymiany, umysł wszechświata i twój umysł ciągle na siebie oddziaływają, a twoja energia jest wyrazem energii kosmicznej. W rzeczywistości gdy powstrzymujemy obieg dawania i otrzymywania tłumimy przepływ energii we wszechświecie. Niesienia nie wolno gromadzić bezużytecznie musi ono oddać żyznej glebie, by wyrosło drzewo, każde niesienie to obietnica tysięcy losów, gdy oddajemy siebie sprawiamy że energia uwidoczni się w materii. Dając bezinteresownie z miłości i pełnej życzliwości przyciągasz do siebie wszelakie „dobra” którymi prędzej czy później obdarzy cię wszechświat. Należy pamiętać to co się nie pomnaża dzięki dawaniu, nie jest warte dawania ani otrzymywania. Najważniejsza w dawaniu jest czysta intencja, która powinna uszczęśliwiać otrzymującego, dlatego bo szczęście podtrzymuje i zasila życie. Pragniesz w swoim życiu radości to okazuj radość, miłość, pomagaj wzbogacać się innym a sam po pewnym czasie będziesz żyć w dostatku. Największym bogactwem jest pole czystych możliwości.
Staraj się zawsze komuś coś podarować i nie musi to być wcale materialna rzecz, lecz dobre słowo, dobra myśl wyrażona w kierunku tej osoby, bądź uczciwy i szczery w tym co robisz a wszystko czego pragniesz zjawi się niebawem.

Prawo karmy, czyli przyczyna i skutek.

Każde działanie wytwarza energie, która powraca do nas w podobnej formie, to co zasiejemy to zbierzemy
Karma to konsekwencja jak i działanie, przyczyna i skutek. Każdy z nas dokonuje wyborów czyli można powiedzieć „zasiewa”, na każdym etapie życia w ciągu dnia i nocy godzina po godzinie dokonujemy licznych wyborów, dlatego trzeba nauczyć się bycia jak najbardziej świadomym w podejmowaniu decyzji, wówczas zyskasz moc. Pamiętaj żaden dług we wszechświecie nigdy nie może pozostać niespłacony. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zapytaj siebie także o konsekwencje twojego wyboru, jeżeli decyzja lub wybór jakiegoś przedsięwzięcia wiąże się poczucie dyskomfortu zrezygnuj z niej jeżeli są to odczucia pozytywne nie masz się co zastanawiać, twoje ciało wysyła ci gotowe rozwiązania staraj się je dostrzegać, zwłaszcza takie które są dobre dla mnie i wszystkich wokół mnie

Prawo najmniejszego wysiłku

Zakłada, że wszystko w przyrodzie działa swobodnie, metoda najmniejszego wysiłku to brak oporu, to płynność zgodnie z uderzeniami fal. Najmniejszy wysiłek jest wtedy kiedy działania płyną z miłości, kiedy pragniesz panować nad drugim człowiekiem tracisz bardzo dużo energii, pożądając pieniędzy tylko dla własnej korzyści i dla własnego ego również bo gonisz tylko za złudzeniem szczęścia zamiast radować się szczęściem w tej chwili.
Podstawy funkcjonowania prawa najmniejszego wysiłku to akceptacja w skrócie: wszystko co dzisiaj się dzieje takie ma być, nie walcz z wszechświatem, i nawet jeżeli coś lub ktoś ci przeszkadza to są tylko twoje uczucia względem danej sytuacji lub osoby wiec staraj się je kontrolować. Kolejną postawą jest odpowiedzialność czyli nieobwinianie nikogo również samego siebie ani niczego za swoją sytuacje, każda pojawiająca się sytuacja stanie się sposobnością do stworzenia czegoś nowego i pięknego a każdy tyran czy dręczyciel będzie dla ciebie nauką gdyż właśnie każdy na naszej drodze staje po to by czegoś nas nauczyć, coś nam zasugerować ,coś w nas zmienić i nie ma to nic wspólnego z godzeniem się na życie z tyranem, jest to czas na zmiany i na reakcję. Kolejna postawa to niezmaganie się zwłaszcza z ludźmi którzy nie akceptują ciebie ani twoich poglądów, nie wydatkuj energii na ciągle bronienie swoich poglądów oraz zdania bo ponad 90% procent ludzi robi to samo każdy jest inny i nikt nigdy nie zdoła nikogo przekrzyczeć. Nie nakłaniaj innych do swoich przekonań i punktu widzenia, należy być otwartym i zdystansowanym na różne poglądy bez sztywnego przywiązywania do żadnego.

Prawo intencji i pragnienia

Skupienie się na calach, które spisujemy następnie staramy się je w twórczy sposób stopniowo wprowadzać wykorzystując moment w ciszy, miej intencje, zasiej w sobie ziarno pragnienia niech w tobie rośnie, skup się na pragnieniach, nie rozpowiadaj o nich innym, nie opieraj się od razu na rezultatach, ciesz się każdym etapem, chwilą, pozwól twojemu duchowi towarzyszyć tobie w podróży po pragnienia, wszechświat zadba o szczegóły a ty nie pozwól słabością zawładnąć nad tobą np. podczas gorszej sytuacji czy dnia nie da siebie osłabić złymi emocjami, staraj się zaakceptować teraźniejszość taką jaka jest i stwórz przyszłość najlepszymi czystymi intencjami i pragnieniami.

Prawo nieprzywiązywania się

Nie przywiązywanie się to wolność od przeszłości od przeszłych dziejów, od wszystkiego co poznane które więzi nas uwarunkowaniami powstałymi w przeszłości.

„Tylko angażując się bez oczekiwań można przynieść radość i śmiech”
Wkrocz w nieznane teren a zobaczysz jaki możliwości i jakie nowości otworzą się przed tobą, poznasz wiele ciekawych miejsc, nowe sytuacje, twoje życie wypełni cenne doświadczenie. Często z czymś nowym wiąże się poczucie niepewności a to właśnie ono jest źródłem i początkiem czegoś nowego. Nawet najmniejsza przeciwność losu kryje w sobie szereg nowych zmian z których po czasie może powstać drzewo, pozostań otwarty na wszystko nie analizuj zbytnio, spróbuj, ciesz się ze wszystkiego co cię otacza.

Prawo celu

Każdy z nas ma w sobie dar by dawać go innym, każdy z nas ma niepowtarzalny talent którego nie będzie miał nikt inny, kiedy będziemy się nim potrafić dzielić w służbie drugiemu człowiekowi osiągniemy najwyższy poziom naszego duchowe „Ja” dlatego stawiajmy przed sobą cele ale, te nasze nie cudze, nie patrzmy tylko na zyski jakie niosą za sobą lecz na własną wewnętrzną satysfakcje niczym nie zakłóconą, nie zmąconą cudzymi oczekiwaniami tylko naszymi własnymi, nauczmy się być dumni z siebie.

By wdrożyć prawa do swojego życia trzeba codziennie je praktykować, powracać do ich zasad i umiejętnie poznawać siebie, poprawiać siebie, i doceniać za każdy postęp nawet ten najmniejszy. Według mojej opinii powrót do natury i prostoty zrzucenie z siebie ciężkiego „łańcucha” stworzonego przez społeczny narzut spowoduje „odrodzenie się” które ofiaruje tobie poczucie wolności i lekkości, zastanów się czy naprawdę wszystkiego potrzebujesz, czy wszystko jest ci niezbędne do życia, czy rzeczy materialne określają ciebie i twojego ducha, wszechświat nie potrzebuje śmieci. Człowiek który, potrafi zachować wyższe wartości oraz idee i potrafi je obronić w konsumpcyjnej nagonce jest człowiekiem wielkim, wygranym a na pewno szczęśliwym.