O finansach– pomysł na inwestycje

Dobra inwestycja ciężko zarobionych pieniędzy jest na wagę złota. Jednak nie łatwo dobrze zainwestować pieniądze. Bo co oznacza dobrze? A to, że na inwestycji zarobimy i to bez większego ryzyka.

Usługi finansowe

Jednak inwestycje bez ryzyka nie dają nam dużych profitów. Weź my po uwagę najpopularniejszy sposób inwestowania, jakim jest lokata. Lokata na 10 tys. oprocentowana w skali roku na 7%(to i tak dużo) da nam zysk 700 zł. Ale po odjęciu podatku i inflacji, od kwoty tej można odjąć 300 zł. Zatem zysk nie jest duży.

Innym sposobem inwestowania pieniędzy są różnego rodzaju obligacje fundusze inwestycyjne. Obligacje są pewniejsze, ale zysk tak jak w przypadku lokat nie będzie duży. Natomiast w fundusze inwestycyjne mogą nad dać dwucyfrowy zysk(procentowy).

Dla wielu najpewniejszą inwestycją niemal od zarania dziejów, jest inwestycja w metale szlachetne a w szczególności w złoto. Choć jego cena w krótkim terminie czasowym może spaść, do patrząc długoterminowo, zawsze jest tendencja wzrostowa. Złoto zawsze będzie złotem, jest odporne na kryzysy, bankructwa banków i inne zjawiska finansowe. Największe gospodarki mogą paść, dolar może stracić na wartość, bank z Twoimi pieniędzmi może zbankrutować, krach na giełdzie spowoduje, że stracisz pieniądze, ale złoto nadal będzie trzymało swoją wartość.

Możesz także grać na giełdzie, ale nawet posiadając w tym zakresie odpowiednią wiedzę, to handel akcjami przypomina czasami hazard. Zamiast gry na giełdzie możesz się zdecydować na handel walutami, jest to bardziej przewidywalny rynek, nie trzeb być wielkim fachowcem aby szybko załapać że kursy walut to sinusoida, tzn. tanieją i rosną, tanieją i rosną. Wystarczy kupić walutę w momencie kiedy jest najsłabsza w od dłuższego czasu, a następnie sprzedać kiedy zdrożeje.

Inną inwestycją zarezerwowaną bardziej dla koneserów jest handel dziełami sztuki. Ale nie jest to proste, gdyż aby skutecznie to robić trzeba znać ten temat. Dzieła największych malarzy zawsze nigdy nie spadają a tylko rosną. Ale mając nosa można kupić np. obraz rokującego utalentowanego malarza za niewielką kwotę, a po paru lub kilkunastu latach sprzedać z kilkadziesiąt razy więcej.

Inwestycje w nieruchomości też są popularną formą, choć czas zwrotu może trochę potrwać. Także kupno w sprzyjającym okresie działce w atrakcyjnych miejscach może przynieść spory dochód.

To tylko kilka najpopularniejszych sposobów inwestowania, a wgłębiając się w temat można ich znaleźć naprawdę dużo.