Kilka stylów mody i ich krótki zarys.

Dziś styl ubierania oraz odszykowanie wyglądu jest bardzo ważne i ma wpływ na to gdzie pracujemy, jak się w dobrym stroju czujemy. Gdyż jeśli ubiór na nas dobrze leży, ale my się w nim źle czujemy to, może to być błąd w sztuce, lepiej dobrze się czuć niż wyglądać. “W wieku 20 lat masz taką twarz, jaką dała ci natura. W wieku 30 – jaką wyrzeźbiło ci życie; a po 50. – na jaką sobie zasłużyłaś.”- Coco Chanel

Jakie są style w modzie? Usługi modowe

Wyróżnić można kilka stylów mody w modzie damskiej, między innymi:

klasyczny,

casual, lifestyle

paryski szyk

minimalistyczny,

sportowa elegancja,

romantyczny,

boho,

glamour.

Ad.1. Styl klasyczny moda – do jego cech można zaliczyć elementy ubioru, które w każdym sezonie się pojawiają i nie znikają z obiegu. Na te elementy składają się takie rzeczy, jak trencz, apaszki, białe koszule, spodnie w kant, sukienki o klasycznym kroju, ołówkowe spódnice, spodnie cygaretki oraz mała czarna.

W stylu tym jest ograniczona paleta barw, czyli beż, szarość, czerń, biel, granat. Oczywiście można zastosować dodatki w postaci np. eleganckiego, markowego zegarka, z duża tarcza, i grubym paskiem lub złoty łańcuszek, elegancka torebka ze skóry itd.

Ad.2. Styl casual ubrania , jakie można znaleźć, to są codzienne. Czyli casual oznacza słowo angielskie, które mówi o tym, co nosimy na co dzień. Określany mianem nieformalnego lub sportowego ubioru, który daje nam dużą swobodę ruchu. Poczucie, że ciało oddycha i nie ma żadnych odcisków, obrzęków od noszenia, tak wygodnych ubrań.

Ad.3. Styl paryski – góruje tu swoboda, jak i również góruje tu skromność. Nie jest tu stosowanie obcisłych ubrań, stosowane są ubrania luźniejsze, powiewne, nieuwierające ciała zbytnio, nie są opięte. Zachowywana jest tu równowaga, jedna rzecz nie przebija drugiej, tylko jest stonowana, nie ma tu również efektu obwieszonej złotem, czy srebrem choinki. Jak i również stawia się tu na jakość, czyli dobre gatunkowe materiały, które się nie mechacą, nie wyciągają się z nich nitki. Materiały te to jeans, kaszmir, wełna oraz zamsz.

Ad.4. Styl minimalistyczny – tu stawia się na prostotę, na funkcjonalność, ponadczasowe fasony, stosowane barwy. Materiały, jakie są stosowane to bawełna, wiskoza, len, jedwab oraz satyna.

Ad.5. Styl, czyli sportowa elegancja – czyli określenie z języka angielskiego sport casual. Sport casual oznacza, że ubiór jest połączeniem elegancji, garnituru oraz sportowego elementu ubioru. Elementem sportowym np. może być płaszcz sportowy.

Ad.6. Styl romantyczny – ten styl polega na dobraniu kolorów pastelowych, pudrowych, zupełnie białych. Wzór, jaki zazwyczaj występuje to kwiaty, aplikacje oraz koronka.

Ad. 7. Styl boho – mianowany stylem eklektycznym, stosowany, jako wygodne ubrania, występują motywy, jak Nowy York.

Ad.8 Styl glamour – cechuje go ekstrawagancja, elegancja, bogactwo wzorów oraz daje on prestiż.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że style są po to stworzone, by móc w nich wybierać. I dobrze się czuć w swojej skórze, pod tymi ciekawymi strojami. I one są preferowane poprzez pewne formy handlu, czyli jak reklama , marketing itd.