Jak zacząć prace freelancera – najlepsze porady

Jeśli ktoś decyduje się na zawód freelancera czyli zawód wolnego strzelca musimy znać zasady praca freelancera porady, które możemy wykonywać z dowolnego miejsca na ziemi musi wiedzieć o kilku rzeczach, jakich?
Przede wszystkim o tym aby budować pozytywny wizerunek, jak to możemy zrobić?

Pozytywny wizerunek

Chodzi dokładniej o to, aby nasza osoba na stronach dla freelancerów kojarzyła się z tym, że zawsze miło potraktujemy klienta, dobre ceny, dla stałych klientów ciekawe zniżki.
Przykładowo dla klienta który “przyniesie” nam kilku nowych klientów, warto wykonać pewną usługę w niższej cenie, bądź nawet i za darmo, dlaczego?
Ponieważ ten klient nie przynosi nam klientów tylko przynosi nam pieniądze, ponieważ klienci którzy korzystają z naszych usług płacą nam za to.
Pozytywny wizerunek powinien być naszą wizytówką, w końcu o wiele chętniej kupujemy coś od osoby która jest uprzejma oraz miło traktuje klienta, niż od osoby która jest chamska i opryskliwa, prawda?
Jednak poza pozytywnym wizerunkiem istnieje jeszcze coś bardzo ważnego, co takiego?

Oferta Mafijna

Czym jest Oferta mafijna?

Oferta ta jest ofertą nie do odrzucenia, przykładowo dajemy świetny produkt czy też usługę za dość niską cenę, dlaczego?
Ponieważ jeśli taki klient zakupi u nas jakąś usługę przykładowo usługę zaprojektowania logo, możemy bezpłatnie nanieść kilka poprawek.
Czy też dla klientów którzy przynoszą nam dużo klientów jedno logo w normlanej cenie a drugie logo w gratisie, a jeśli nie logo to następna usługa gratis.
Tutaj mamy dwa przykłady w jednym czyli pozytywny wizerunek (wynagrodzenie klienta) + oferta mafijna (drugie logo gratis dla stałego klienta który sprowadza nowych klientów)

Poza ofertą mafijną czy też pozytywnym wizerunkiem liczy się przede wszystkim jakość naszych usług czyli samo to jak wykonujemy daną czynność, dlatego ważne jest to by dbać o szczegóły, natomiast omijając temat stricte pracy, ważna jest edukacja i to jest bardzo ważne, czemu?
Ponieważ jeśli jesteśmy copywriterem ważne jest posiadanie bogatego zasobu słów, oraz znajomość ortografii, interpunkcji, a także ważne jest wiedzieć jak użyć jakiegoś słowa aby oddawało to pełny sens.
Kreatywność to także ważna cecha zwłaszcza u grafika, ponieważ pomysłowość przekłada się na nasze zarobki, im ciekawsze logo tym możemy więcej zarobić w ogólnym rozrachunku zamówienia.
Warto czytać książki, ponieważ książki pobudzają w nas kreatywność, pomysłowość, poprawiamy także dzięki czytaniu naszą ortografię, oraz ogólnie nasz język Polski idzie w górę.