Jak przyciągnąć ruch w sieci?

Frazę “sposoby przyciągania ruchu w sieci” możemy rozumieć na dwa sposoby, sposób pierwszy, kiedy jesteś Influencerem, bądź osobą działającą w Internecie publikując filmiki itp.
Istnieje jednak drugi sposób rozumienia tego czyli kiedy prowadzimy firmę i mamy przykładowo sklep online i chcemy zwiększyć ruch w sieci (zwiększyć sprzedaż produktów ze strony)
Zatem na jeden i drugi sposób trzeba użyć innej taktyki, zacznijmy od przyciągania ruchu kiedy tworzymy treści do Internet -u, posiadamy Instagrama gdzie pokazujemy nasze życie.
Mając konto na Instagramie które ma niską ilość obserwujących możemy wejść w współprace z innymi twórcami (niekoniecznie muszą być popularni) i przez taką współprace na pewno dojdą do nas jakieś osoby od tej osoby z którą nagraliśmy jakiś filmik itp.
Możemy zacząć prowadzić tik toka na którym będziemy aktywnie działać, nagrywać “stiche” do tik toków innych osób.
Jeśli stworzymy dobry kontent, który będzie się “sprzedawać” i zbudujemy dużą społeczność, będziemy mogli w pewnym momencie przekierowywać ludzi z tik toka na Instagrama i w momencie kiedy będziemy dodawać nowe zdjęcie na Instagram, wielu ludzi będzie te zdjęcie udostępniać, przez co nasze zasięgi będą cały czas rosnąć.

Poza współpracą możemy także sami robić ruch w sieci poprzez kontrowersyjne działania (wypowiedzi, czyny)
Bardzo często kontrowersja przekłada się na pozytywne wyniki, dlatego bardzo często przed wydaniem nowej płyty/piosenki muzycy robią bardzo kontrowersyjne ruchy, aby więcej osób zakupiło płytę/przesłuchało piosenkę.
Każdy medal ma dwie strony i w tym przypadku nie jest inaczej, dlatego musimy się liczyć z tym, że jeśli zastosujemy tę strategię dostaniemy dużą ilość pozytywnego odbioru oraz podobnie dużą ilość hejtu.

Natomiast jeśli przedsiębiorca chce przyciągnąć ruch w sieci, ponieważ prowadzi sklep online może również wykorzystać strategię współpracy, jednak w tym przypadku będzie ona wyglądać inaczej niż u grupy pierwszej.
Zakładając, że jeden z przedsiębiorców stworzy szkolenie o ty jak stworzyć wartościowego ebooka, a drugi będzie posiadał sklep online na którym takie ebooki można zakupić, jak przebiega współpraca?
Właściciel ebooka sprzedaje go na stronie którą prowadzi jego współpracownik, natomiast osoba która posiada sklep online dogaduje się, że przedsiębiorca który jest odpowiedzialny za ebooki zarekomenduje jego sklep, oraz pomoże mu napisać ebooka o tym jak prowadzić sklep online.
Takie współprace bardzo często się udają i przynoszą obustronne korzyści.

Jednak drugim, prostszym sposobem na wytworzenie ruchu w sieci, są płatne reklamy, które zwiększają nasze zasięgi.