Co warto wiedzieć o black hat SEO

SEO to skrót od Search Engine Optimization , czyli w skrócie optymalizacja stron i treści znajdujących się na nich pod kątem pozycjonowania ich w organicznych wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych takich jak np. Google. Metody pozycjonowania stron dzieli się na te dobre (white hat SEO) i złe, czyli właśnie black hat SEO. Co więc warto wiedzieć o black hat SEO i jakich technik pozycjonowania unikać, aby wyszukiwarkowe boty patrzyły na naszą stronę bardziej przychylnym okiem?

Czym jest Black Hat SEO?

Określenie black hat wzięło się z czarno-białych westernów, gdzie źli bohaterowie oraz przestępcy nosili nakrycia głowy właśnie w tym kolorze.

W świecie SEO termin black hat tyczy się wykorzystywania technik, które naruszają warunki korzystania z wyszukiwarek.

Stosowanie tego typu zabiegów z reguły prowadzi do ograniczenia widoczności strony lub całkowitego zbanowania jej z wyników wyszukiwania.

Dlaczego wyszukiwarki nie lubią technik Black Hat SEO

Wyszukiwarki takie jak Google stawiają sobie dziś jako nadrzędny cel dostarczanie swoim użytkownikom możliwie najlepszych i najbardziej trafnych wyników wyszukiwania.

Techniki black hat zaprzeczają temu założeniu, treści pozycjonowane w ten sposób, mają na celu zadowolenie wyszukiwarkowych botów, a nie odpowiedzenie użytkownikom na nurtujące ich pytania.

Tym samym strony internetowe które wykorzystują do pozycjonowania techniki black hat SEO nie spełniają podstawowych założeń, którymi kierują się twórcy wyszukiwarek internetowych.

Redakcja. Czy warto nosić czarny kapelusz?

Co do zasady nie. Chociaż techniki black hat seo dają krótkoterminowo bardzo dobre rezultaty.

Niemniej jednak na dłuższą metę stosowanie praktyk black hat seo doprowadzi nas do zupełnie odmiennego rezultatu niż ten, który zamierzaliśmy osiągnąć.

Zamiast znajdować się na szczycie organicznych wyszukiwań, nasza strona najzwyczajniej zostanie zbanowana i nikt do niej nie dotrze za pośrednictwem wyszukiwarki.

Co warto wiedzieć o black hat SEO

Warto jednak być świadomym tego, jakie techniki uznawane są za złe, tak aby, wiedzieć czego unikać.

Do technik black hat SEO należy między innymi upychanie tudzież spamowanie, słów kluczowych na stronie. Ukrywanie treści, tak że będzie ona niewidoczna dla osób odwiedzających naszą stronę, tudzież korzystanie z farm linków, tudzież kupowanie linków prowadzących do naszej strony.

Technik black hat SEO jest wiele, dobrze jest je poznać, ale zdecydowanie nie warto ich używać.